• Mateusz Zbaraszewski

10 pytań do fotografa ślubnego

Para Młoda zawsze ma pytania do fotografa ślubnego. Zebrałem tutaj najczęściej się pojawiające. Jeśli na tej liście nie ma Twojego pytania, to śmiało pytajcie, a ja na nie z pewnością odpowiem ;)


1. Cena zdjęć


Cena to główne pytanie i nie ma się co temu dziwić. Jednak jeśli zależy Wam na na prawdę świetnej jakości usługi, umiejętności obserwacji przez fotografa, którą nabywa się przez lata, to cena powinna być rzeczą drugorzędną. W mojej ofercie posiadam 3 pakiety, ale ostatecznie to Wy decydujecie jak będzie wyglądała Wasza oferta. Oferta, zawsze będzie dopasowana do Waszych indywidualnych potrzeb, więc taka cena jest ruchoma w zależności od zakresu mojej pracy ;)


2. Ile otrzymamy zdjęć?


Otrzymacie minimum 300 zdjęć i więcej, ilość ta w pełni pozwoli na opowiedzenie historii Waszego dnia. Ilość zdjęć zwiększa się w zależności od ilości pracy (przygotowania, ceremonia ślubna w kościele lub USC, wesele, oczepiny, plener ślubny, zdjęcia z drona) Zdjęcia są starannie wybrane przeze mnie i poddane obróbce.


3. Jaki jest czas realizacji?


Realny czas w jakim jestem stanie oddać gotowe fotografie wynosi od 4 d0 6 tygodni. Czasem z powodu nakładu pracy ten czas może się przesunąć do maksymalnie 8 tygodni. Jeśli bardzo zależy Wam na czasie, to możemy na ten temat porozmawiać. Edycja zajmuje dużo czasu w fotografii ślubnej, więc zawsze miej świadomość, że obróbka zdjęć może potrwać kilka tygodni.


4. Co jeśli w dniu naszego ślubu będzie padał deszcz?


Pamiętajcie! Deszcz w dniu ślubu przynosi szczęście. Ja jako fotograf jest gotowy na każde warunki atmosferyczne. Deszcz tworzy niepowtarzalny klimat, który może wyglądać rewelacyjnie na takich fotografiach. A po burzy zawsze przychodzi słońce i jest szansa na piękną tęczę w tle. Sprzęt ma odpowiedni przygotowany na takie warunki :)


5. Czy nasze zdjęcia są bezpieczne? Czy nie zostaną przypadkiem usunięte?


Jest to bardzo ważny temat, bo co by się stało jeśli np. karta pamięci uległaby nagłej awarii? . O to nie musicie się martwić, ponieważ aparat posiada podwójne gniazdo kart pamięci, co oznacza, że ​​mogą jednocześnie zapisywać i tworzyć kopię na drugiej karcie. Po powrocie do domu natychmiast tworzę kopię zapasową na dwóch dyskach i w chmurze.


6. Czy plener możemy zrobić w wybranym przez siebie miejscu, nawet jeśli jest daleko?


Oczywiście, nie ograniczamy się do plenerów wokół swojego miasta. Mogą to być góry, morze, a nawet za granicą.


7. Czy podpisujemy umowę? I jakie są warunki umowy?


Umowa jest jak najbardziej konieczna i oczywiście ją podpisujemy. Najczęściej na spotkaniu. Zadatek jest wysokości 20-30% wartości usługi i płatny jest gotówką przy podpisaniu umowy lub wpłacany na numer konta podany w umowie. Jest to gwarancja rezerwacji terminu.


8. Nigdy nie mieliśmy profesjonalnej sesji i źle wyglądamy na zdjęciach.


Wiele osób tak mówi, a dobrym rozwiązaniem tego problemu jest oswojenie się z aparatem. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest tutaj sesja narzeczeńska, która ułatwi poznanie się i oswojenie z obecnością fotografa i aparatu.


9. Czy posiadasz sprzęt zapasowy w razie jego awarii?


Jak to się mówi, złośliwość rzeczy martwych i każdy sprzęt, nawet ten z najwyższej półki ma prawo odmówić posłuszeństwa. W takim wypadku konieczny jest sprzęt rezerwowy, aby dalej kontynuować Wasz reportaż, który jest nie do powtórzenia. W mojej torbie zawsze znajduje się drugi aparat, aby w razie konieczności mógł zastąpić ten podstawowy. Jednak ryzyko takiej awarii jest bardzo znikome.


10. Jak wygląda plener ślubny w trakcie wesela?


Zazwyczaj są to krótkie mini sesje, które trwają d0 20 min. Aby urozmaicić kadry, to takie sesje wykonuję o różnych porach dnia. W ciągu dnia, w ciepłych promieniach zachodzącego słońca oraz wieczorem przy blasku klimatycznego światła.


Przedstawiłem Wam według mnie 10 najczęstszych pytań. Wszystkie Wasze wątpliwości zostaną przeze mnie rozwiane ;)


A jeśli chcielibyście mnie jako swojego fotografa, które uchwyci Wasze cudowne chwile, to zapraszam do kontaktu lub zapoznania się z ofertą.


Mateusz Zbaraszewski

PoŚlubieni11 wyświetleń0 komentarzy