top of page

Jak pozować na sesji kobiecej?

Jeśli nigdy nie byłaś na sesji fotograficznej, to pewnie myślisz jak ustawić się przed aparatem, żeby dobrze wyjść na zdjęciu?

Kiedy już staniecie przed obiektywem zadajecie sobie pytanie - Gdzie stanąć? Co zrobić z rękoma?


Mam kilka rad, które ułatwią Ci pracę podczas sesji.


1. Poszukaj inspiracji


Jeśli brakuje Ci pomysłów, to możesz poszukać inspiracji np. przeglądając moje portfolio. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z serwisu Pinterest lub wejście i sprawdzenie kilku fotograficznych profili na Instagramie.


2. Kilka wskazówek


- Podnieś ramiona


Kiedy pozujemy do zdjęcia, mamy tendencję do układania ramion płasko po bokach, ale może to sprawić, że będziesz wyglądać niekomfortowo, a także sprawić, że twoje ramiona będą wyglądać na większe niż są. Spróbuj pozować z ręką na biodrze, aby złagodzić te problemy.


- Zajmij swoje dłonie


Rozmyślanie, co zrobić z rękami na zdjęciach, może wzmocnić odczuwany przez Ciebie stres. Jest na to kilka sposobów. Można posłużyć się jakimś rekwizytem, chociażby torebką. Możesz także dotknąć dłonią twarzy lub włosów.


- Odchyl ramiona do tyłu


Odchylenie ramion do tyłu sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się pewniej!


- Ułóż włosy


Włosy są ważną częścią twojej pozy! Jeśli masz długie włosy i nosisz je rozpuszczone, zastanów się, czy będziesz je nosić za ramionami, czy też po jednej lub drugiej stronie.


3. Poćwicz przed lustrem


Pozowanie to ważna rzecz. To od tego zależy jak wyjdziesz na fotografii. Jeśli znalazłaś już jakieś fotografie, które odpowiadają Ci stylem, to stań przed lustrem i po prostu spróbuj! Uśmiechaj się do siebie i patrz na siebie z powagą, zmieniaj ustawienie ciała, rąk, usiądź, a nawet się połóż. Spróbuj uwieść się wzrokiem! W ten sposób swoje pierwsze pozowanie będziesz miała za sobą jeszcze przed sesją – i to w domu, w bezpiecznych warunkach, kiedy nikt Cię nie widzi ani nie ocenia. Możesz wyeliminować pomysły, które zupełnie Ci się nie spodobają.


Skup się na efekcie, który chcesz osiągnąć.


Możesz także poprosić kogoś aby zrobił Tobie kilka zdjęć telefonem. Twoja docelowa sesja stanie się wtedy o wiele łatwiejsza, bo już trochę oswoisz się z pozowaniem i mniej więcej będziesz wiedziała "z czym to się je". Praktyka czyni mistrza!


4. Zastanów się w czym czujesz się najlepiej


W jakiej stylizacji będziesz czuła się najlepiej? Zwróć uwagę w czym będziesz się prezentować najlepiej oraz w czym się dobrze czujesz. Czy to będzie sukienka, spodnie itd.

Warto również zwrócić uwagę na stylizację włosów oraz na makijaż. Jaki ma być żeby podkreślił Twoje atuty? Próbuj, zmieniaj stylizacje, zmieniaj fryzury.


5. Naturalność


Sesja ma pokazać Twoją kobiecość i piękno, więc też nie ma co wymyślać jakiś skomplikowanych póz. Również nie powinno się starać kopiować konkretnych póz 1 do 1, aby nie wyglądało to sztywno na zdjęciu. Ma być luźno i przede wszystkim naturalnie. Nie rób nic, co sprawi że czujesz się z tym źle bądź głupio. Sesja ma Ci sprawić radość, a nie zakłopotanie. Fotografia ma przedstawiać prawdziwą Ciebie, a nie coś wymuszonego.


6. Fotograf jest z Tobą i zawsze pomaga


Fotograf jest nie tylko od klikania spustu migawki, ale również od kierowania Tobą przez całą sesję. Podpowie Ci jak masz się zachować, czego należy unikać, a co warto by było na zdjęciach pokazać. Fotograf patrzy swoim okiem i mimo, że Tobie może się wydawać, że takie zdjęcia się nie spodobają, to może się okazać, że to był strzał w 10! Dzięki temu bardziej się otworzysz!


Dzięki tym wskazówkom będziesz lepiej przygotowana, sesja przebiegnie sprawniej i będziesz się czuła pewniej przed obiektywem ;)


Chcesz się przekonać, jak pięknie może wyglądać Twoja sesja kobieca?
27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page