• Mateusz Zbaraszewski

Pierwsze zlecenie wykonania fotografii dań w restauracji...

Zastanawialiście się kiedyś jak powstają zdjęcia produktów spożywczych, które widzimy w telewizji bądź reklamie? Profesjonaliści robiąc zdjęcia dla dużych firm używają różnych sztuczek aby fotografowane jedzenie wyglądało jak najlepiej na zdjęciu. Dla przykładu: zamiast lodów stosuje się puree ziemniaczane barwiąc na odpowiedni kolor. Lody już po chwili zaczęły by się rozpływać w przeciwieństwie od ziemniaków. Jeżeli chcecie się o tym dowiedzieć więcej to piszczcie w komentarzach :)


Na moich zdjęciach dania są w pełni naturalne :)


Wracając do tematu… postanowiłem przyjąć pierwsze zlecenie na wykonanie fotografii produktów w restauracji. Było to dla duże wyzwanie, gdyż wcześniej nie robiłem tego typu zdjęć. Miałem jeden dzień na przygotowanie myśli i sprzętu.


A więc sprzęt spakowany i ruszamy. Zabrałem laptopa aby mieć natychmiastowy podgląd zdjęć z aparatu. Na większym ekranie łatwiej dostrzec jakieś nieprawidłowości i na miejscu to poprawić. Zabrałem też statyw. Dwa obiektywy z czego jeden to 24-70 f/2.8, a drugi stałoogniskowy 50 mm f/1,8. No i oczywiście aparat z zapasem baterii i mini blendę. W torbie znalazł się jeszcze „wężyk spustowy”.


Skorzystałem ze światła dziennego i fotografowałem potrawy przy oknie (bez statywu się nie obejdzie, robiłem zdjęcia na dłuższym czasie ekspozycji i ISO 50.


Na początku potrawy fotografowałem z góry przy pomocy statywu i z obiektywem 24-70 mm. Aparat był podłączony do laptopa i po przez tethering miałem automatyczny podgląd zdjęć na komputerze.Później przerzuciłem się na "stałkę" 50 mm i fotografowałem dania pod różnymi kątami i skupiałem się na szczegółach.


Po trzech godzinach przyszedł czas na przerwę i coś zjeść i przy okazji obrobić kilka zdjęć w programie :)

Dwa zdjęcia z sesji przedstawione poniżej:

Dwa burgery w towarzystwie whiskey Jack Daniel's

Sałatka Caprese

Pozostałe efekty tej pracy można zobaczyć pod linkiem: http://www.zbaraszewski-fotografia.com/kulinarna


Zdjęcia zostały wykonane dla http://coffeestreet.com.pl - restauracja w Gryfowie Śląskim.


Zachęcam do komentowania i odwiedzenia facebooka: https://www.facebook.com/MateuszZbaraszewskiFotografia

53 wyświetlenia0 komentarz