• Mateusz Zbaraszewski

Polana Izerska (965 m n.p.m)

Wycieczka z aparatem na Polanę Izerską (965 m n.p.m) w górach Izerskich. Wyruszyłem jakieś 3 godziny przed zachodem słońca. Miejsce leży około 4 kilometrów od centrum Świeradowa Zdroju.

Wyruszyłem pieszo z parkingu na ul. Sienkiewicza w Świeradowie Zdroju. Przez miasto idzie się jakieś 20 min. Później na Polanę Izerską prowadzi już leśna ścieżka (pod koniec trasy asfalt). Wybrałem najkrótszy niezbyt wymagający niebieski szlak. Do samego celu nie ma ciekawych widoków, sam las wokół, wysokie drzewa i nic więcej.

Po ponad 1,5 godzinie drogi w cieniu drzew byłem już na miejscu i powitał mnie taki widok :)


Polana jest opuszczonym miejscem, jeszcze kilkadziesiąt metrów od celu widać po prawej stronie drogi jakieś fundamenty i pozostałości budynków.

Na zdjęciach widać pozostałości baraków leśnych i jakieś stare fundamenty. W budynku było słychać jakiegoś zwierzaka :o


Z Polany Izerskiej można się udać do Chatki Górzystów (45 min - szlak czerwony), na Łącznik (1h 10 min - szlak niebieski) oraz na Rozdroże pod Kopą (1h 10 min - szlak czerwony).

Pstryknąłem jeszcze kilka fotek, nacieszyłem oko zachodzącym słońcem, odpocząłem na ławeczce i ruszyłem w drogę powrotną.Z górki już było znacznie szybciej i zdążyłem przed zmrokiem wrócić do samochodu.


Polecam te miejsce na szybki weekendowy wypad :)


#wycieczka #wyprawa #ciekawe #miejsca #świeradów #zdrój #góry #izerskie #polana


9 wyświetlenia0 komentarz